O firmie

Jesteśmy producentem wyrobów z kamienia naturalnego - głównie granitów, marmurów oraz trawertynów. Swoją działalność firma rozpoczęła ponad 20 lat temu. Doświadczenie zdobyte w tej branży pozwala nam na podejmowanie nowych wyzwań i realizacji nietypowych zamówień. W przeszłości podstawową działalnością firmy była produkcja nagrobków. Obecnie zajmujemy się również produkcją elementów budowlanych takich jak parapety, schody, kominki, blaty kuchenne i łazienkowe, posadzki oraz elewacje. W swojej ofercie posiadamy kilkadziesiąt kolorów kamienia naturalnego, importowanego w przeważającej części z Włoch, Hiszpanii, Szwecji i Indii. Zakład nasz dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym do wszystkich faz obróbki kamienia. Jest to m.in. piła o średnicy tarczy 3000mm tnąca bloki skalne na dowolne grubości, automaty polerskie, cięcie wodą - waterjet. Świadczymy również usługi z zakresu obróbki kamienia powierzonego takie jak - cięcie proste piłą, cięcie łuków wodą, polerowanie powierzchni i krawędzi. Dodatkowo maszyna do cięcia wodą - Waterjet wycina dowolne kształty w takich materiałach jak: kamień, ceramika, szkło oraz metal.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020

Tytuł projektu: „Wdrożenie i komercjalizacja innowacji procesowej i produktowej w Zakładzie Kamieniarskim”

Całkowita wartość projektu: 675 984,00 PLN

Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 270 393,60 PLN

Nazwa beneficjenta: „GRANITEX” Zakład Kamieniarski Eksport – Import Wiesław Wójcik

Przedmiotem projektu jest wdrożenie innowacji technologicznej poprzez zakup nowego środka trwałego w celu wprowadzenia nowych, zaawansowanych technologicznie produktów: iluminacyjnych kamiennych okładzin oraz mikroporowatych schodów granitowych antypoślizgowych z wykorzystaniem dla niewidzących.


„Granitex” Zakład Kamieniarski Wójcik Wiesław z siedzibą w Bieruniu, ul. Wiślana 17, informuje o wyborze oferty w związku z przeprowadzonym postępowaniem ofertowym na realizację Zadania 1 „Zakup środków trwałych wraz z oprzyrządowaniem” oraz Zadania 2 „Zakup wartości niematerialnych i prawnych”, na potrzeby projektu pn. „Wdrożenie i komercjalizacja innowacji procesowej i produktowej w Zakładzie Kamieniarskim”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020, Oś priorytetowa III. Konkurencyjność MŚP, Działanie: 3.2. Innowacje w MŚP, Wniosek o dofinansowanie Projektu nr: WND-RPSL.03.02.00-24-01A3/16-002 z dnia 15 stycznia 2016 r.

Wybrany Wykonawca:

F.S.E. srl Machine for Marble & Granite working

Piazza Borgo Serio, 29

26012 Cestelleone – Cr - ITALY

Adres:

Granitex - zakład kamieniarski

43-155 Bieruń

ul.Wiślana 17

Telefon:

tel. (32) 326-92-63

kom. 602-608-105

kom. 602-608-820

Zakład czynny:

pn-pt: 7-17

sob: 8-13